Що собою являє ліквідація ТОВ?

Юридичний та фінансовий консалтинг > Статті > Що собою являє ліквідація ТОВ?
Прометей Консалтинг

Ліквідація ТОВ.

Для того, щоб зрозуміти, в чому ж сенс самої ліквідації підприємства і, що вона собою являє, необхідно розібратися в найважливішому – з чого все починається.

Перш за все, певний вид товариства, товариства і т.д., яке займається будь-якою діяльністю для досягнення єдиної мети, тобто отримання прибутку, створюється, об’єднуючи собою різного роду майно учасників. Саме цей аспект впливає на порядок його припинення існування, тобто закриття ТОВ в юридичному плані.
Переривання існування ТОВ методом ліквідації використовують в декількох випадках: якщо власники одноголосно вирішили вдатися до такого шляху; якщо таке рішення прийняв суд; якщо до такого методу прийшов певний компетентний орган на підставі закону (наприклад, Антимонопольний комітет).

З боку ліквідація ТОВ здається досить простою справою, але якщо провести порівняльну межу між закриттям ТОВ і ліквідацією СПД, то відразу стане зрозуміло, що це досить копітка праця, яка займає масу часу і забирає сили.

Порядок ліквідації підприємства.

Спочатку варто уточнити, що передчасне припинення існування ТОВ – це всього лише один з методів ліквідації організації, яка має відокремлене майно. Ліквідувати ТОВ можна й іншим шляхом-за допомогою його реорганізації.

Законодавство України досить детально описало процедуру ліквідації підприємства, але, як в будь-якій справі, що стосується юридичної підстави, в закритті ТОВ є свої нюанси, труднощі і перешкоди, які важко передбачити недосвідченій людині. Тому такого роду процедуру краще довірити професіоналу.

Що стосується основного алгоритму самого методу закриття ТОВ, то його обов’язково потрібно розглянути докладніше!

Припинення існування ТОВ завжди стикається з юридичною стороною і це вимагає досить великого досвіду і уваги, щоб згодом не виникло непередбачених ситуацій і складнощів, коли терпить підприємство банкрутство. Приймати остаточне рішення обов’язково повинен фахівець, який розбирається в тонкощах юридичної справи.

• На першому етапі, звичайно ж, все залежить від наміру самого товариства з обмеженою відповідальністю, а точніше, його власників ліквідувати ТОВ. Для того, щоб питання було вирішено остаточно, необхідно, щоб на зборах була присутня велика частина засновників, а точніше від шістдесяти відсотків, і, щоб позитивну відповідь дала велика частина з них.

У цьому ж етапі присутній дуже важливий момент, коли на вищевказаних зборах проводиться вибір людей, які входитимуть до ліквідаційної комісії, адже саме вона виконуватиме функцію керівної ланки, після прийняття такого рішення. Фактично, посади директора, з моменту підписання Угоди про початок функціонування ліквідаційної комісії, не буде, вона анулюється.

• Другий етап полягає в наданні документів відповідальній за реєстрацію особі. Якщо розібрати детально, то всі відомості в найкоротші терміни повинні бути надані адміністрації в тому місці, де зареєстровано ТОВ. Разом з документами подає особа зобов’язана внести платіж, встановлений законодавством у розмірі трьох нмгд. Дуже важливо, щоб людина, що надає документи, міг підтвердити свій статус і повноваження відповідними паперами.

Тільки після внесення заяви про ліквідацію в ЄДР, чим займається уповноважена особа, всі відомості надходять до відповідних органів (наприклад, в податкову службу), обробляються і фіксуються на юридичному рівні, де прописується, що зазнало підприємство банкрутство і т. д.

• Третій етап полягає в творі розрахунків з особами, які надавали кредит. Починається цей етап з публікації держреєстратором в засобах масової інформації матеріалу, що свідчить про прийняте рішення з приводу ліквідації ТОВ. Саме після того, як цей матеріал вийде в світ, почнеться зворотний відлік, що становить два місяці, який дозволить особам, які надавали кредит в цей період пред’явити претензії до суспільства.

Це досить важливий момент, так як від погашення або ж непогашення боргу залежить і сам час, відведений на ліквідацію ТОВ. Якщо борг не буде сплачений в строк, то весь процес може надовго затягнутися. У разі, якщо ж особа, яка надавала кредит, не звернув уваги на що вийшов в ЗМІ матеріал, що свідчить про ліквідацію ТОВ, ТО через два місяці він вже не зможе повернути вкладені в підприємство кошти, так як права на повернення боргу анулюються.

Що стосується самого процесу розрахунку з особами, які надавали кредит, то в ньому можуть бути різного роду нюанси, що випливають з певної ситуації. Тому слід завжди бути напоготові і мати можливість проконсультуватися з фахівцем, підкованим в юридичному плані.

Консультація

Замовити послугу