Зміна розміру статутного капіталу

Юридичний та фінансовий консалтинг > Реєстрація змін > Зміна розміру статутного капіталу

Зміна розміру статутного капіталу

Статутний капітал ТОВ або іншої юридичної особи – це обов’язкова умова для реєстрації та ведення господарської діяльності. Його формування відбувається за рахунок внесення своїх часток усіма засновниками в різній формі, як грошової, так і у вигляді матеріальних або інтелектуальних ресурсів. Формування статутного фонду відбувається на підставі загальних зборів учасників організації, причому його розмір фіксується в Статуті і протоколі загальних зборів на етапі організації підприємства. Але нерідко статутний капітал вимагає внесення змін. Це може відбуватися на підставі різних факторів. Так, для збільшення обсягів виробництва або масштабування бізнесу може знадобитися збільшення статутного капіталу, а при виході зі складу ТОВ одного із засновників він може вивести свою частку, а значить, буде потрібно зменшити капітал на розмір цієї частки.

Як відбувається зміна статутного капіталу?

Просто вивести гроші або ресурси зі справи або ввести їх не вийде. Для того, щоб залишатися в легальному полі, власникам компанії знадобиться внести зміни в розмір статутного капіталу офіційно. На практиці це означає, що знадобиться внести зміни до Єдиного реєстру. Для цього знадобиться правильно оформити підстави для зміни, зібрати потрібний пакет документів і зафіксувати ці зміни у державного реєстратора.

Зміна розміру статутного капіталу
Вартість розраховується індивідуально
Наші переваги
Радник

Консультуємо з питань будь-якого рівня складності.

Захист

Представництво ваших інтересів в судах будь-яких інстанцій.

Час

Ми все завжди виконуємо у встановлені терміни.

Спільник

Ми надійний союзник для вашого бізнесу.

Нерідко власники намагаються самостійно пройти процедуру зміни розмірів статутного фонду. Це непогане рішення, якщо у вас є:

  • Необхідні юридичні знання для точного обґрунтування необхідності та принципів змін у розмірі КК.
  • Час на те, щоб пройти всю процедуру і підготувати всі документи.
  • Власний юридичний департамент у складі компанії, який точно і чітко складе всі документи для проведення збільшення або зменшення.
  • Терпіння для того, щоб пройти всю процедуру в державних органах.

Якщо хоча б однієї складової цієї формули успіху у вас немає, краще довірити зміну розміру статутного капіталу кваліфікованим фахівцям, які представляють нашу компанію.

Чому саме ми?

Наша компанія була створена ентузіастами, які своїм покликанням обрали полегшення життя українського бізнесу. У той час, як держава створює сотні перешкод для представників підприємництва, ми прагнемо ці перешкоди подолати з мінімальними витратами для наших клієнтів. Саме тому будь-які послуги зміни розміру статутного капіталу з нашою допомогою виявляються найбільш дієвим і вигідним рішенням.

Що саме ми робимо для вас?

Наша компанія допоможе вам з процедурою збільшення статутного капіталу або ж навпаки – з його зменшенням. Ми проводимо попередню консультацію з кожним нашим клієнтом, вивчаємо особливості ситуації, що склалася і підбираємо оптимальний спосіб вирішення проблеми.

Після попереднього етапу ми пропонуємо готове рішення і сприяємо в його реалізації. Наші фахівці допомагають підготувати основний пакет документів, необхідний для подачі державному реєстратору, перевіряють його точність і повноту, а після наші уповноважені представники самі виконують весь комплекс дій по реєстрації змін.

Все це проводиться згідно з узгодженим з клієнтом переліком послуг, а значить, платити ви будете точно встановлену суму, обгрунтовану по кожному пункту.

Що таке зміна статутного капіталу, і для чого вона потрібна?

Спочатку Законом України встановлено порядок організації юридичних осіб, в якому чітко встановлено, що формування статутного капіталу має відбутися протягом 6 місяців з моменту реєстрації компанії, або ж, якщо в Статуті зафіксовано інше, протягом року (закон №2275). Водночас, для внесення змін за законодавством передбачено:

  • Збільшення-протягом року з моменту прийняття рішення і фіксації в протоколі загальних зборів.
  • Зменшення-негайно.

Ці нюанси варто враховувати при необхідності масштабування бізнесу.

Для формування статутного капіталу ТОВ необхідно зібрати загальний збір, винести рішення, причому проголосувати за зміни повинні як мінімум ¾ учасників зборів. Також потрібно зафіксувати прийняте рішення в ЄДР, що вимагає оформлення документально і нанесення візиту державному реєстратору.

Зміна розміру статутного капіталу
Вартість розраховується індивідуально

Які документи потрібні для зміни розміру статутного капіталу?

У разі необхідності зміни статутного капіталу, потрібно перш за все точно позначити підстави для таких змін. Це можуть бути:

  • Розширення бізнесу або вливання нових часток тільки зареєстрованих учасників.
  • Необхідність вивести частку зі статутного капіталу через вихід засновника зі складу компанії.
  • Невиконання учасниками товариства своїх зобов’язань щодо внесення своєї частки статутного капіталу протягом 12 місяців з моменту реєстрації.
  • Ліквідація товариства.

Залежно від того, чи потрібно вам збільшення статутного капіталу за рахунок нового учасника ТОВ, або ж ви хочете вивести частину ресурсів з КК при виході одного із засновників, формується свій пакет документів. При цьому, обов’язковою умовою буде наявність протоколу Загальних зборів з прийнятим рішенням про зміну розміру капіталу. Також знадобиться підтвердження підстав для внесення змін. У кожному конкретному випадку ми допоможемо вам зібрати потрібні документи і підготувати їх належним чином для подачі державному реєстратору.

Також знадобиться Заява встановленої форми (реєстраційна картка) і квитанція про оплату збору за надання послуг з внесення змін до Єдиного державного реєстру. Також знадобиться підготувати новий варіант Статуту компанії, в який вже будуть внесені зміни про розмір капіталу.

У будь-якому випадку, ми підготуємо для вас оптимальний перелік і допоможемо зі складанням всіх документів, їх завіренням у нотаріуса і подачею держреєстратору.

Як проходить реєстрація змін у розмірі статутного капіталу?

Перш за все, ми проводимо консультаційну роботу з кожним клієнтом. Після з’ясування всіх обставин, ми починаємо підготовку документів, а потім – завіряємо їх нотаріально і надаємо державному реєстратору в якості ваших уповноважених представників.

З нами зміна розміру статутного капіталу юридичної особи пройде для вас швидко і без клопоту. Ви зможете продовжити успішну діяльність свого підприємства і при цьому затратити мінімум зусиль і грошей.

Зв'язатися з нами

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами

Консультація

Замовити послугу