Отримання ліцензії на алкоголь у 2020 році

Незалежно від того, чи збираєтеся ви відкрити дорогий ресторан, кафе або кейтерингову службу, або може, ви хочете продавати продукти харчування у власному магазині, Вам варто отримати ліцензію на алкоголь, щоб мати можливість продавати всі затребувані продукти в повному обсязі.

Без алкогольних напоїв рідко обходиться будь-яке застілля, вони затребувані споживачами перед кожним святом, але при цьому оборот алкогольних напоїв підлягає суворому ліцензуванню і контролю державних органів. Як продукт підвищеної небезпеки, алкоголь вимагає дотримання ряду законодавчих норм у своєму зверненні, і безконтрольний продаж може призвести до катастрофічних наслідків, як для економіки, так і для соціуму.

Тому, щоб не втрачати гроші і можливості, компаніям, зацікавленим у продажу алкогольних напоїв, варто відкрити ліцензію на алкоголь.

Оскільки торгівля спиртними напоями-один з найприбутковіших секторів економіки, Українське законодавство висуває до нього підвищені вимоги. І дотримати їх без підтримки кваліфікованої юридичної компанії буде непросто. Ми вже не перший рік займаємося оформленням ліцензій і знаємо особливості ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем не з чуток.

При цьому, ми здійснюємо повний спектр послуг, які допоможуть вам відкрити свою справу в HoReCa або займатися продажами алкоголю у вже існуючій торговій точці.

Що ми пропонуємо нашим клієнтам

 • Консультації кваліфікованих юристів з питань отримання ліцензії на торгівлю алкоголем: як самі спиртовмісні напої, так і форми власності компаній, які їх продають, мають варіації, і ми складемо консультацію, згідно з вихідними даними клієнта і його запиту.
 • Розробка плану необхідних заходів і підготовки необхідної документації, виходячи з форми власності Вашого підприємства і планованих продуктів на продаж.
 • Збір та подача пакету документів для отримання ліцензії.
Ліцензія на алкоголь
Вартість розраховується індивідуально
Наші переваги
Радник

Консультуємо з питань будь-якого рівня складності.

Захист

Представництво ваших інтересів в судах будь-яких інстанцій.

Час

Ми все завжди виконуємо у встановлені терміни.

Спільник

Ми надійний союзник для вашого бізнесу.

Вартість послуг

Ми надаємо повний спектр послуг у сфері видачі ліцензії на алкоголь, будь то пиво або міцні спиртні напої, для всіх суб’єктів господарської діяльності. Виходячи з ряду критеріїв, ми формуємо ціну на наші послуги.

Але в будь-якому випадку, вона буде набагато нижче, ніж підсумовані витрати вашої компанії на отримання ліцензії самостійно. Для точного розрахунку вартості послуги, звертайтеся до наших фахівців.

Як відбувається процедура ліцензування?

Перш за все, ми збираємо повну інформацію про вашу компанію, її потреби в ліцензії на алкоголь. Виходячи з отриманих даних, ми пропонуємо вам один з ряду варіантів, будь то ліцензія на слабоалкогольні напої, міцний алкоголь або обидві ліцензії відразу.

Після узгодження варіанту співпраці, ми формуємо список вимог, який необхідний від вас для отримання ліцензії на алкоголь, починаючи від квадратури приміщення, де буде відбуватися продаж, закінчуючи платіжними інструментами, необхідними законодавством України.

При дотриманні всіх вимог ми збираємо всі необхідні документи і подаємо їх в місцеву податкову службу від вашого імені.

Після цього ми отримуємо алкогольну ліцензію на ім’я Вашого підприємства і передаємо її вам в руки. З цього моменту ви маєте повне право торгувати затребуваними і прибутковими напоями у вашій торговій точці!

Алкогольна Ліцензія, що це?

Розкриємо трохи юридичну підгрунтя необхідності в ліцензії на алкоголесодержащие напої.

Продаж алкоголю здавна вважається прибутковим бізнесом. І держава ставиться з усією суворістю до кандидатур, які прагнуть зайняти цю нішу економіки. Відповідно до закону України № 481/95-ВР, для продажу алкогольних напоїв кожен підприємець зобов’язаний отримати оптову або роздрібну ліцензію. Такі ліцензії мають кілька відмінностей:

 • Для оптової торгівлі обов’язково виконання вимог до складських приміщень для зберігання алкогольної продукції.
 • Ціна ліцензії на алкоголь оптом вище, ніж для роздрібної точки продажів.

Обидва види ліцензій Ви зможете без проблем оформити в нашій компанії, адже наші фахівці мають великий досвід подачі документів на ліцензування від суб’єктів будь-якої форми господарювання для роздрібної та оптової реалізації алкоголю.

Які види торговельної діяльності можуть отримати ліцензію?

В цілому, всі суб’єкти підприємницької діяльності можуть отримати ліцензію на алкогольну продукцію, але за умови дотримання ряду вимог, в першу чергу, до місця продажу, матеріально-технічної бази та оплати ліцензування. Тобто, якщо ви-ФОП або ТОВ, Ми допоможемо вам в отриманні алкогольної Ліцензії в Україні.

Які вимоги до місця продажу алкоголю висуває закон?

Обов’язковою вимогою виступає наявність торгової площі від 20 кв.м. також обов’язкова наявність касового апарату для проведення операцій з продажу алкоголю в роздрібній точці продажу. І в останні роки одним з каменів спотикання в отриманні дозволу на алкоголь стала наявність банківських терміналів для безготівкової оплати товару.

Також обов’язково потрібно оформити ліцензію на кожну точку продажу окремо, але в цьому ви зможете уникнути клопоту, якщо довірите збір і подачу документів на ліцензування нашої компанії.

Ліцензія на алкоголь
Вартість розраховується індивідуально

На який алкоголь потрібна ліцензія?

Фактично, чинне законодавство вимагає отримання дозволу на торгівлю напоями, що містять понад 1,2% спирту. А це означає, що під вимоги потрапляють не тільки класичні сорокаградусні напої, а й:

 • Пиво на основі солоду.
 • Продукти бродіння, що містять спирт в більшій кількості (вина, вермут, сидри).
 • Спиртовмісні настоянки, лікери.

Фактично, якщо ви плануєте торгувати алкоголесодержащими продуктами, краще заздалегідь обзавестися Ліцензією.

У яких випадках ліцензія не потрібна?

Разом з тим, ви зможете не оформляти ліцензію в трьох випадках:

 • При торгівлі безалкогольним пивом або вином.
 • При поставках столових вин.
 • При продажу кавових напоїв з додаванням алкоголю.

Все інше зажадає від вас ліцензії.

Які документи будуть потрібні для отримання ліцензії?

Щоб оформити ліцензію на спиртне, вам буде потрібно зібрати значний пакет паперів і подати їх в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації.

Перш за все, вам належить заповнити Заяву на оформлення ліцензії на алкоголь. У ньому необхідно буде вказати всі дані вашого підприємства, перерахувати види діяльності, зазначені в реєстрі ЄДРПОУ, внести інформацію про торгові точки і касові апарати, які на них встановлені (пам’ятайте, що отримати дозвіл на торгівлю алкоголем без ВКО в наявності неможливо, а порушення цієї норми закону загрожує штрафом в 10000 грн при наявності незареєстрованого апарату). Також знадобляться:

 • Виписка з ЄДРПОУ.
 • Довідка з ДПІ про реєстрацію касового апарату.
 • Квитанція про оплату комісії за ліцензування алкогольної продукції.

При зверненні до наших фахівців Вам також необхідно буде оформити довіреність на ім’я нашого співробітника, який буде представляти Ваші інтереси в ДФС.

Вартість ліцензії на алкоголь

Одна з особливостей українського законодавства щодо продажу алкогольної продукції – це сегментація ринку і встановлені тарифи, згідно з якими вартість ліцензії на алкоголь варіюється.

Офіційна комісія на оформлення ліцензії коштує:

 • 8000 грн на рік для кожного касового апарату у вашій торговій точці, встановленій в межах обласного центру;
 • 8000 грн на рік для торгових точок у видаленні від великих міст не більше, ніж на 50 км і з площею від 500 кв. м.;
 • 500 грн для точок продажу в сільській місцевості.

Крім того, при оформленні вам варто відразу ж визначитися, чи потрібна вам ліцензія на продаж сигарет, а при реєстрації заяви вказати 2 Ліцензії, якщо вам потрібні одночасно ліцензія на слабоалкогольні напої та ліцензія на міцний алкоголь. При додатковому намір торгувати тютюновмісної продукцією, варто вказати в заяві 3 ліцензії.

Де і як отримати ліцензію на алкогольні напої?

Оформлення ліцензії на алкоголь виробляє місцева податкова інспекція за адресою реєстрації вашої юридичної особи. Ви можете самостійно подати документи на таку ліцензію, але великий шанс, що після 10-денного розгляду (стандартний термін видачі ліцензії) Ви отримаєте відмову через сущої дрібниці.

Щоб уникнути нервування і витрат часу і грошей, краще прийняти допомогу в отриманні ліцензії на алкоголь від нашої компанії. Ми розробимо під Вас стратегію отримання ліцензій з найменшими витратами, самі зберемо і подамо документи і вручимо узгоджену ліцензію вам в руки.

Зв'язатися з нами

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами

Консультація

Замовити послугу