Яких змін варто очікувати в Податковому кодексі?

Юридичний та фінансовий консалтинг > Новини > Яких змін варто очікувати в Податковому кодексі?
Прометей Консалтинг

Зміни в Податковому кодексі.

Експерти провели детальний аналіз звітних змін, поданих ВРУ і набули чинності з першого числа Другого зимового місяця цього року.

Правові новини. 

Ще в грудні минулого року ВРУ був прийнятий закон України, що стосується трансформацій в Податковому кодексі країни. Було вирішено поліпшити клімат для стабільних вкладень коштів в Україні. Але поки остаточного тексту ще не опублікували, варто для себе виділити деякі основні моменти, які пропонуються до розгляду у другому читанні:

Що входить в податок на різницю між виручкою підприємства і його витратами.

Було вирішено заборонити включати до складу витрат суми процесу перенесення вартості основного капіталу на вартість виробленого товару, якщо вона пов’язана з нематеріальними активами. Перераховані активи, а точніше їх визначення, прописані в Податковому кодексі і визнані основними засобами, які не використовує трасат у своїй господарській формі активності.

Визначили, що в обов’язковому порядку необхідно домагатися збільшення грошового результату на суму, виведену в витрата безповоротної заборгованості через попереднього формування запасу спірної заборгованості. Ще постановили, що встановлені ПКУ ознаки безнадійної заборгованості в тому ж обов’язковому порядку повинні дзеркально відображатися в списуваної заборгованості.

Що стосується певного виду ліцензованої винагороди, так званого “роялті”, то ці операції, в разі відповідності їх правилу “витягнутої руки”, без проблем можуть бути приписані до витрат, які не мають обмежень.
Ще одним моментом, який варто виділити, є включення змін до вимог використання правил, спрямованих на боротьбу з прихованими розподілами дивідендів та іншими податковими зловживаннями. У нових податкових змінах вже зазначено вираз розрахунку найбільшого процентного розміру позики від нерезидентів, приписаних на витрати.

Як зміни відбилися на тцу

У трансфертному ціноутворенні (тцу) прийнято рішення підвищити планки відповідності операцій рівню контрольованих:
* Перш за все, це торкнулося річного рівня прибутку платника. Тепер він не повинен бути менше ста п’ятдесяти мільйонів гривень, може виходити і на більш високі цифри.
* Також зміни відбилися і на обсязі (V) операцій, проведених за рік з особами, які зареєстровані і постійно проживають в іншій державі. Обсяг справ з ними не повинен бути менше десяти млн гривень.
Тепер розпізнання контрольованих операцій доповнилося також кількома критеріями.
* Операції із зовнішньоекономічної діяльності, в яких беруть участь комісіонери-нерезиденти;
* Справи господарського характеру, в яких беруть участі непов’язані нерезиденти, які сплачують податок з прибутку від комерційних справ або ж звільнені від нього.
Неподання Звіту про проведення таких операцій обкладається встановленою неустойкою.

Зміни в ПДВ

Тепер з моменту фіксування накладної з податком на додану вартість, платник має право отримати податковий кредит у будь-якому випадку, використаний товар у певному періоді часу чи ні.
Держслужба, яка контролює надходження податків, тепер матиме право, у разі будь-яких невідповідностей і підозрілих критеріїв, припиняти право платника фіксувати в держреєстрі накладні ПДВ. Підозрілі критерії у кожного податкового органу можуть бути різними і встановленими відповідно до певного випадку.

Якщо реєстрація накладних була припинена, то і термін реєстрації в цьому випадку продовжується.
Зміни також торкнулися і сільгосп сектора. Виробники тепер не зможуть скористатися спеціальним режимом податку на додану вартість, так як з нового 2017 року він був скасований.

Для зручності платників ПДВ буде створений спеціальний єдиний список, який дозволить відшукати дані в будь-який момент, так як вони будуть в онлайн доступі.

Якщо ж платником податку було здійснено переплату ПДВ, то кошти йому повернуть з використанням електронного упралення ПДВ безпосередньо на рахунок.

У разі, якщо підприємство було реорганізовано, то електронне забезпечення цілісності баз даних ПДВ дозволить зберегти наявні в системі гроші платника податків.

Зміни також торкнулися і підприємців, які застосовують податковий режим, що використовується в Україні для стимуляції малого підприємництва.

З цього року фізособи мають право до витрат приписувати і амортизацію основних засобів, а так само нематеріальні активи. Винятком є земельні ділянки, автотранспорт і нерухомість.

В обов’язок ФОП буде входити сплата певного соцвнеску в будь – якому випадку-був дохід в цьому місяці або ж його не було.

Зміни також відбилися і в самих різних інститутах: соціальних, правових, політичних і т. д.

Примітним є запуск з нового року електронного кабінету спеціально для платника податків. Такого роду зміна адаптує роботу податкового органу під платника.

Перетворення торкнеться податкової міліції, яка отримає функції фінансової поліції.
Мінфін тепер здійснюватиме забезпечення цілісності баз даних з інформацією податкового порядку, приведеною до ладу згідно положень Податкового кодексу України.

Консультація

Замовити послугу