Послуга ліквідації підприємств

Юридичний та фінансовий консалтинг > Ліквідація підприємств

Ліквідація підприємств:
особливості та найбільш значущі деталі

Кожен бізнесмен обов’язково знає, що припинити свою діяльність юридична особа в Україні просто так не може. За цим безумовно довгим процесом завжди ховається величезна кількість підводних каменів з бюрократичними витратами, які псують не тільки настрій, але і можуть вплинути на саму дію. Ось чому в цій справі так важливий великий досвід.

Процес ліквідації ТОВ полягає, перш за все, у відвідуванні податкової служби та Фонду соцстрахування, де юридична особа знімається з обліку.

У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ПРОЦЕС ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА?

Сама дія буває декількох видів, які істотно відрізняються один від одного: це примусова ліквідація або ж добровільна. Остання, має на увазі собою рішення, до якого прийшли самі засновники за власним бажанням. До примусової ж ліквідації відноситься дія, до якого підштовхує безпосередньо судовий орган, незважаючи на бажання засновників. Зазвичай примусова ліквідація ТОВ проводиться в тому випадку, якщо компанією було грубо порушено законодавство країни.

Як борг впливає на процес ліквідації юридичної особи?

У більшості випадків, компанії, які не мають боргу, закриваються набагато рідше, ніж ті, у яких на рахунках пристойний мінус. Тому і сам процес у юр осіб, які не є боржниками, проходить більш згладжено і м’яко. У разі, якщо потрібна ліквідація, а підприємство має за спиною пристойний борг, то сама дія істотно затягнеться, так як, перш за все, потрібно буде привести в порядок бухгалтерію.

Як повинна проходити правильна ліквідація підприємства

Якщо вам знадобилося здійснити процедуру ліквідації підприємства, то зробити ви це можете самостійно, витративши на весь процес свій особистий час, або ж скориставшись послугами фахівців. В особистому веденні справи ви будете тримати руку на пульсі протягом декількох місяців, що відніме у вас не тільки сили, але і дорогоцінний час. У разі ведення процедури фахівцями Ви отримуєте ряд переваг, адже вам не доведеться відвідувати всілякі інстанції і держоргани, витрачати особистий час на щоденне стояння в чергах, перероблення документів і так далі.

Правильна процедура ліквідації підприємства полягає в тому, що всі дії будуть проведені максимально швидко і без помилок, що може зробити тільки хороший фахівець, який має пристойний досвід ведення таких справ.

ЗА ЯКОЮ СИСТЕМОЮ ПРОХОДИТЬ ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ (ПП)

Так як методи ліквідації суб’єкта підприємницької діяльності можуть бути абсолютно різними, то і сама система буде мати ряд відмінностей.

Метод закриття ТОВ (ПП) за рішенням власників.

Називається добровільним, має систему з декількома основними етапами:

  • першим і основним буде правильно зафіксоване прийняття рішення про закриття юридичної особи;
  • другим етапом є своєчасна подача повідомлення про закриття юр особи певному органу, завдяки якому юр особа була зареєстрована та внесена до ЄДРПОУ;
  • черговий етап включає в себе ряд дій, спрямованих на зняття юр особи з обліку відомств виконавчої влади, які контролюють сферу поповнення бюджету країни шляхом податків і зборів;
  • наступний етап передбачає зняття компанії з обліку фонду, який створений державою для здійснення виплат пенсій;
  • черговий етап передбачає видалення підприємства зі списку Фонду соціального страхування;
  • наступний етап проходить в центрі зайнятості, де буде здійснено зняття підприємства з обліку цієї Держслужби;
  • наступним кроком буде закриття рахунків компанії в банках, які співпрацювали з даними юр особою раніше;
  • передостаннім етапом є ліквідація печатки підприємства;
  • завершальний етап-це правильне і своєчасне надання держреєстратору повного пакету документів, які повинні бути включені до ЄДРПОУ, як запис, що свідчить про держреєстрацію ліквідації підприємства.

Що за чим слідує в добровільному методі ліквідації підприємства:

  • Варто запам’ятати, що, перш за все, необхідно укласти договір на проведення процедури ліквідації підприємства, щоб уникнути неприємних сюрпризів.
  • Після, необхідно буде передати Виконавцю всю документацію: це Бухгалтерські та реєстраційні папери, а також звіти.
  • Наступним кроком буде робота з держадміністрацією, а точніше передача їй всієї інформації та відповідних документів.
  • Пізніше проведених дій можна закривати банківські рахунки.
  • Наступні кроки-це різного роду перевірки зняття з обліку у всіляких фондах, а так само в податковій інспекції.
  • По виконанню перерахованих вище дій, здається необхідна документація в державний архів на зберігання.
  • Пізніше підприємство знімається з обліку в статистичному управлінні і ліквідується печатка юридичної особи.
  • І тільки після всіх процедур можна вносити відповідний запис до Державного реєстру про завершення процедур ліквідації.

Добровільний метод ліквідації має свої недоліки: терміни перевірок можуть бути затягнуті податковою службою, що спричинить за собою накладення санкцій і, відповідно, не передбачені витрати протягом усього періоду ліквідації, а це від 3 місяців і більше.

Зв'язатися з нами

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами

Консультація

Замовити послугу