Ліквідація підприємства за рішенням власників

Юридичний та фінансовий консалтинг > Ліквідація підприємств > Ліквідація підприємства за рішенням власників

Ліквідація підприємства: всі тонкощі процедури

Ліквідація підприємства – не найприємніша процедура, але час від часу, стикатися з нею доводиться. Вона має на увазі припинення діяльності компанії без передачі прав і обов’язків іншій юридичній особі. Давайте розберемося з тим, як правильно закрити бізнес і ліквідувати підприємство.

Процедуру ліквідації підприємства проводять в наступних випадках:

  • Коли є самостійно прийняте рішення засновників юридичної особи або осіб, уповноважених статутом підприємства. В такому випадку процес отримує назву самоліквідації.
  • Найчастіше, це відбувається в тому випадку, коли рентабельність підприємства не виправдовує себе, засновники збираються зосередитися на іншій діяльності або коли вичерпані всі ресурси підприємства.

У разі відповідного судового рішення про закриття приватного підприємства. Найчастіше, це трапляється при оголошенні компанії банкрутом, а процедура проводиться для того, щоб забезпечити вимоги кредиторів за рахунок майна ліквідованого підприємства.

Обидва варіанти трапляються в практиці нашої компанії, і ми готові надати Вам повноцінний комплекс послуг в юридичній сфері.

За рішенням власників
Вартість розраховується індивідуально
Наші переваги
Радник

Консультуємо з питань будь-якого рівня складності.

Захист

Представництво ваших інтересів в судах будь-яких інстанцій.

Час

Ми все завжди виконуємо у встановлені терміни.

Спільник

Ми надійний союзник для вашого бізнесу.

Наша компанія займається консалтинговими послугами і допомагає вам на всіх етапах ліквідації Вашого підприємства. Ми допоможемо пройти цей шлях без морального і фінансового збитку.

Вартість послуг в нашій компанії формується, виходячи з комплексу послуг, типу юридичної особи та вимог до його ліквідації. Ми проводимо кожен етап ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України і допомагаємо вам скинути тягар відповідальності за вже не діючу компанію перед податковими та державними органами.

Як проводиться процедура ліквідації компанії?

Проходить вона для всіх типів юридичних осіб за єдиною схемою, встановленою Законом України.

  • Приймається рішення про припинення підприємницької діяльності. Набагато складніше, якщо рішення про порядок ліквідації підприємства виносить господарський суд (зазвичай це випадок, коли доводиться визнавати банкрутство підприємства).
  • Після того, як рішення прийнято, потрібно призначити комісію, яка буде відповідати за процедуру.
  • Комісія виносить, в свою чергу, план ліквідації компанії, в якому чітко позначає терміни і порядок дій.
  • Далі про те, що ваш бізнес ліквідується, потрібно оповістити можливих кредиторів, щоб вони могли висунути свої вимоги по заборгованостях. Якщо заборгованостей у компанії немає, все одно за законом необхідно чекати протягом 2 місяців на предмет звернення можливих кредиторів за стягненням боргів.
  • Крім того, складається перелік активів підприємства та їх оцінка незалежним експертом.
  • Відповідно, фінансовий стан фіксується на день прийняття рішення, і цей документ підписують співзасновники або директор компанії.
  • Після проведення всіх процедур настає черга повідомити державні органи про те, що ваше підприємство ліквідується.

Розповімо про ліквідацію юридичної особи докладніше.

Як відбувається ліквідація підприємства?

Процедура закриття властива будь-якому типу бізнесу, який втратив свою актуальність і надалі не планує функціонувати в правовому полі України. У разі, коли робота підприємства зупиняється, немає можливості продовжити свою справу, або ж якщо підприємець збирається змінити сферу діяльності і більше не надавати послуги і товари потрібно правильно оформити це рішення, щоб уникнути проблем із законом. Нерідко такий спосіб використовується і для захисту компанії від ризиків.

Іноді, щоб зберегти свій товарний знак, клієнтуру, репутацію, і в той же час вивести компанію з ризикової зони, практикується альтернатива закриття підприємств.

Що це означає?

В якості альтернативи закриття та ліквідації встановленим законом чином, нерідко використовується процедура реорганізації – її ще називають Експрес-ліквідацією.  У цьому варіанті ви можете вибрати один з трьох шляхів:

  • Змінити форму організації підприємства.
  • Провести заміну засновників в ТОВ.
  • Поміняти юридичну адресу.
  • Змінити директора підприємства.

Якщо ваша компанія не є банкрутом і планує далі надавати послуги та товари, один з цих альтернативних способів допоможе вам зберегти підприємство.

Наша компанія допоможе вам вибрати кращий варіант для проведення процедури ліквідації юридичної особи без остаточного закриття компанії.

Але що робити, якщо ліквідація неминуча за всіма правилами Закону?

Перші етапи ми проводимо з вами в консультаційному режимі: з нашою допомогою ви зможете сформувати комісію і винести рішення про ліквідацію фірми.

Як приймається таке рішення?

Рішення приймається на загальних зборах акціонерів або засновників підприємства. У випадку ФОП рішення може прийняти безпосередньо приватна особа-підприємець. У будь-якому випадку, після таких зборів або одноосібного прийняття рішення, його необхідно зареєструвати у державного реєстратора.

У цьому ми допоможемо вам і передамо документально оформлене рішення в державні органи на реєстрацію.

Але на цьому все тільки починається, адже компанія, яка вела бізнес-діяльність зобов’язана повідомити про ліквідацію ТОВ або ФОП своїм кредиторам і клієнтам.

За рішенням власників
Вартість розраховується індивідуально

Варіанти оповіщення та поширення інформації про ліквідацію підприємства

Після прийняття рішення протягом 3 робочих днів необхідно нанести візит в центр надання адміністративних послуг, до приватного або державного реєстратора, або ж до акредитованого суб’єкта, який виступає в ролі державного реєстратора, і оповістити про процедуру ліквідації юр. особа. Для цього надається оригінал протоколу Загальних зборів або рішення. Також обов’язково потрібно надати ІПН учасників ліквідаційної комісії та квитанцію про оплату обов’язкового збору.

Реєстратор протягом доби вносить зміни до ЄДР, подає інформацію до Пенсійного фонду, податкової інспекції та органів статистики.

Також реєстратор публікує оповіщення про ліквідацію в ЗМІ. А ось вам, як керівнику підприємства, знадобиться скласти і відправити листи кредиторам (зазвичай це рекомендовані листи з повідомленням).

Фінансова сторона ліквідації

Для того, щоб провести ліквідацію, знадобиться вирішити наступні фінансові питання:

  • Інвентаризувати всі активи підприємства і провести їх оцінку.
  • Провести розрахунки із засновниками підприємства.
  • Звільнити і виплатити всі заборгованості по зарплаті співробітникам.
  • Розрахуватися з кредиторами.

Після цього необхідно зняти підприємство з обліку в ДФС і Пенсійному фонді.

Документи, необхідні для ліквідації

Перелік документів, необхідних для проведення ліквідації, визначається типом підприємства. Крім безпосереднього вирішення зборів і заяв в основні державні інстанції знадобиться скласти фінансовий кошторис, як проміжну, так і підсумкову. Чи не заплутатися у великій кількості документації і подати все вчасно вам допоможе наша компанія. Ми надаємо комплексні послуги ліквідації підприємства будь-якого типу, і наші юристи допоможуть вам підготувати всю документацію, в тому числі проконсультують ваших бухгалтерів з питань звітності.

Терміни та етапи подачі документів на ліквідацію

Згідно із законами, протягом трьох днів після прийняття рішення на зборах засновників ви повинні подати документи державному реєстратору.

Той, у свою чергу, публікує сповіщення в ЗМІ та вносить зміни до Єдиного державного реєстру протягом 24 годин.

Після протягом 10 днів необхідно подати заяви в державні органи. Ще через 10 днів податкова служба повинна видати вам рішення про ануляцію реєстрації вашої компанії. Після цього ви можете закрити рахунки, скласти підсумкову ліквідаційну Кошторис, здати реквізити підприємства в МВС, а потім скласти акт про ліквідацію за підписами комісії. Остаточний крок-це здача всіх документів в Держархів.

Якщо завдання закрити ваше підприємство здається вам складною, це не проблема. Наша компанія здійснить послуги з ліквідації юридичної особи»під ключ”. Ми не тільки проконсультуємо Вас з усіх питань цієї процедури, але і допоможемо скласти необхідні документи, виступимо вашими повноважними представниками в державних службах і проконтролюємо хід ліквідаційних заходів.

Зв'язатися з нами

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами

Консультація

Замовити послугу