Три найголовніших метаморфози в Податковому кодексі в 2018 році.

Юридичний та фінансовий консалтинг > Новини > Три найголовніших метаморфози в Податковому кодексі в 2018 році.
Прометей Консалтинг

У Податковому кодексі.

У аграріїв закінчилося терпіння: на початку цієї зими вони вдалися до радикальних методів, – виведення людей на трасу в Черкаській області, в Хмельницькій і т. д.

Таким чином, вони хотіли показати, як ставляться до нововведень, які повинні запрацювати з першого дня весни 2018 року, за типом скасування експортного податку на додану вартість для культур олійного характеру. Так, до законодавчого акту, який регулює відносини у сфері справляння податків і зборів, додали ряд змін, явно не йдуть на руку простим громадянам України.

До голосу численних індустрій просто не прислухалися, вводячи новорічні зміни. Найважливіші з них потрапили в список і то торкнулися вони лише аграріїв і ще не факт, що даний законопроект буде схвалений президентом. Якщо ж це станеться, то зміни торкнуться правил процедури сплати ставки по різних податках, зачеплять, звичайно ж, і тцу.

Заохочення агропереробки

Щоб налагодити в Україні галузь, яка б переробляла сировину і тим самим давала можливість зупинити його вивезення за кордон, влада вдалася до скасування податку на додану вартість при експорті олійних культур. Але уряд не врахував того, що їх грандіозні плани можуть впасти лише через не врожайності соняшнику. Компанія “УкрАгроКонсалт” вже сурмить про скорочення виробництва соняшникової олії в 2017/2018 сезоні на 9%. А минулорічний високий ріст експорту сої зіграв злий жарт з нашими аграріями, так як це призвело до високої конкуренції на початку цього сезону і, відповідно, до зниження врожайності даного виду культури.

Тому обмеження вивезення сировини аграрії зустріли бурхливим обуренням. ВАР зауважує, що дані зміни грають на руку лише монополістам в переробці олійних, так як скасування відшкодування ПДВ може знизити закупівельну ціну всередині країни.

Великі переробники олійних культур, таким чином, можна сказати, загнані в кут, так як їм важче позбутися від всевидючого ока органів, які контролюють надходження податків до бюджету країни, і провернути нелегальні угоди вже буде не так-то просто.

Держава впевнена, що ціни, за якими здійснюється закупівля, зростатимуть за рахунок суперництва між підприємствами-виробниками та збереження повернення податку на додану вартість на олію та інші продукти, що призведе-таки до отримання фермерами цього ПДВ.

Але заради скасування даних нововведень, аграрії готові вдатися до шантажу і погроз вивести людей на вулицю.
Можливо, що уряд таки одумається і вирішить відстрочити скандальну норму або й зовсім скасувати її: дана пропозиція вже зареєстрована групою депутатів у раді, тому залишається лише сподіватися.

Аналітики стверджують, що податковий кредит, який пов’язаний з розведенням і доглядом за даною культурою, доведеться коригувати, якщо нововведення почнуть діяти вже з початку весни 2018 року. Залишається лише гадати, коли це станеться.

Ізоляція податку на додану вартість

Управління ПДВ сьогодні викликає нездорову реакцію бізнесу, так як навіть бажане повернення до пробного режиму супроводжується у нас повним нерозумінням дати остаточного початку дії цього Закону.
ДФС у цьому випадку доводиться роз’яснювати, що новим порядкам судилося запрацювати лише наступного дня, після того, як закон буде опублікований. А податкові накладні, до яких надані всі папери і різного роду пояснення і ті, які не пройшли далі реєстрації до 1-го грудня, будуть проведені протягом п’яти днів. Решта ж потраплять в ЄРПН з нового 2018 року.

Повернення до пробного режиму супроводжується призупиненням норми про беззастережне право на податкову пільгу, що зовсім не подобається нашим аграріям. Але є і позитивний момент, який полягає у визначенні терміну для реєстрації кредитування, який вітається платниками ДНС. І поки Кабмін буде протягом двох місяців вирішувати проблему з оптимальним порядком зупинення реєстрації ПН в єр, інвестори боятимуться входити до нас.
Мінфін вважає, що з даної ситуації є до п’яти різних виходів: це може бути і повна відмова від блокування, і доведення діючої системи до досконалості, і автоматична зупинка податкових накладних або ручна на деякий час, поки не завершаться перевірки ДФС, і т. д.

Радіють сьогодні тільки дві галузі, які отримали від держави податкові пільги з ПДВ. Перш за все, це IT бізнес, якому дозволили поставляти програмне забезпечення без оподаткування податком.

На жаль “ІТ Україна” зазначає, що пільга з ПДВ при постачанні ПЗ буде використана в своїх цілях іноземними дистриб’юторами, що призведе до виникнення великої кількості готових програм.

Друга галузь, якій дозволили користуватися пільгами з податків на додану вартість-фармацевтика. Ставка ПДВ в 7% для неї Розширена на більшу кількість товару з нового 2018 року, це стосується ввезення та продажу мед виробів, а так само ввезення електромобілів. Крім того, їм дозволять на 2018-2019 рр.розтягнути сплату податку на додану вартість на цілих два роки.

Ще однією новиною стало зростання акцизів на тютюн більше ніж на двадцять дев’ять %, що в нашій країні сприйняли як норму і зростання ставки екологічного податку більше ніж на одинадцять %, рентної плати (крім видобутку корисних копалин) — більше ніж на шістнадцять %.

Консультація

Замовити послугу