Оформлення банкрутства підприємств

Процедура банкрутства підприємства

Якщо ваше підприємство вже тривалий час показує свою неплатоспроможність, і ви хочете позбутися від нього, як від зайвого вантажу, саме час почати проведення процедури банкрутства. Але самостійно оформляти банкрутство юридичної особи дуже складно: поточне законодавство країни висуває вкрай суворі вимоги до її проведення, як в цілому, так і щодо кожного етапу.

Що собою має на увазі банкрутство компанії?

На відміну від стандартної процедури ліквідації підприємства, банкрутство юридичної особи має на увазі його закриття з обов’язковим судовим зверненням. Крім того, в ході її проведення необхідно скласти опис майна підприємства-банкрута, провести продаж активів і розрахунок з кредиторами. Також порядок процедури банкрутства має на увазі призначення тимчасової адміністрації, яка займається всіма справами компанії на весь термін її проведення.

Банкрутство
Вартість розраховується індивідуально
Наші переваги
Радник

Консультуємо з питань будь-якого рівня складності.

Захист

Представництво ваших інтересів в судах будь-яких інстанцій.

Час

Ми все завжди виконуємо у встановлені терміни.

Спільник

Ми надійний союзник для вашого бізнесу.

Якщо ви не хочете, щоб справами вашої компанії відав сторонній арбітражний керуючий і Ви прагнете провести процедуру банкрутства за всіма правилами і якомога швидше вступити в Нове життя без боргів і зобов’язань нежиттєздатної компанії, краще довірити всі етапи процедури при банкрутстві досвідченим і знаючим фахівцям у сфері господарського права. Наша компанія допоможе вам у цьому з найперших кроків і проведе через всі етапи майнових втрат.

Чому варто звернутися саме до нас? 

 • Компетентність: наші співробітники досконально знають всі підводні камені в проведенні процедури банкрутства юридичних осіб. ми діємо виключно в правовому полі і допомагаємо вам виконати всі умови для ліквідації підприємства-банкрута.
 • Швидкість: самостійне ходіння по судах, розгляд з арбітражем, пошук покупців і укладення договорів купівлі-продажу майна – це складно, довго і загрожує помилками. Наші послуги допоможуть вам оперативно провести продаж підприємства боржника, розрахуватися з кредиторами і закрити справу в суді.
 • Консультація по кожному етапу в ході ініціації та проведення процедури визнання банкрутом. Ми готові відповісти на всі ваші запитання ще на попередньому етапі. Наші фахівці глибоко занурюються в проблему, вивчають всі деталі і складають оптимальний план, який дозволить вам її вирішити.
 • Лояльна ціна, яка дозволить вам легко розпрощатися з неробочим бізнесом і не витратити зайві гроші на його ліквідацію.

Вартість наших послуг

Якщо врахувати сукупні витрати часу і грошей на самостійне ведення всіх стадій процедури банкрутства (а їх чимало), ви переконаєтеся в тому, що звернення до нас – це вигідно. Ми встановлюємо доступні ціни на всі свої послуги і точно розписуємо всю калькуляцію ваших витрат, орієнтуючись на ваш конкретний випадок.

Що таке процедура банкрутства підприємства?

Нерідко навіть найперспективніший бізнес зазнає краху. Виною тому може бути маса факторів: від глобальних економічних криз і політичної ситуації в країні до невмілого управління або неправильно обраної стратегії розвитку. Але, якщо в разі, коли підприємство більш-менш тримається на плаву, не має боргів перед приватними або державними кредиторами, податкових заборгованостей і зобов’язань перед своїми клієнтами все ще можна вирішити за допомогою продажу компанії або її ліквідації за рішенням власника, то в разі наявності боргів такий сценарій нездійсненний.

І тоді єдино вірне рішення-це процедура банкрутства підприємства. Вона безпосередньо пов’язана зі зверненням до Господарського суду, і тільки цей орган має право ініціювати процедуру банкрутства.

В ході такої методики ліквідації підприємство або підприємець визнається неплатоспроможним, його майно інвентаризується і продається для погашення наявних заборгованостей.

Чим це зручно?

Ви виграєте час, адже на час проведення процедури заморожуються всі процентні нарахування, нарахування пені, штрафи і т.д. Також ви зможете викупити власне майно на аукціоні, якщо ваш особистий ресурс дозволяє вам це, і запустити бізнес з нуля. Та й виплати за зобов’язаннями за результатами банкрутства зазвичай проводяться в меншому розмірі і з великим терміном, ніж якби ви намагалися їх погасити за стандартною процедурою.

Чому буває необхідна процедура банкрутства компанії?

 • Якщо по вашому бізнесу вдарила криза, відчувається брак необхідних ресурсів або змінюється сам ринок, і Ваші товари/послуги вже не потрібні споживачам.
 • Якщо політична ситуація диктує свої умови, і для вас виявляються закритими ринки збуту.
 • Якщо внутрішня стратегія розвитку і маркетингу не виправдала себе.
 • Якщо неправильно був організований процес виробництва або збуту.
 • Якщо ви не можете продати всю вироблену продукцію і маєте залишки на складах, які перевищують попит ваших клієнтів.
 • Якщо ваші клієнти накопичують заборгованість за взаєморозрахунками з вами, і процес розвитку гальмується через це.
 • Якщо ви взяли кредит на невигідних умовах і не можете його виплатити в строк.
Банкрутство
Вартість розраховується індивідуально

Які ризики тягне за собою банкрутство підприємства?

В першу чергу, вас чекають репутаційні втрати. Крім того, на відміну ліквідації за прискореною процедурою, доведеться витратити набагато більше часу. Якщо ж ви в якості своєї частки в статутному капіталі вказали особисте майно, це може бути ризиковано, адже при опису та інвентаризації майна ваш вклад потрапить в число того, що належить продати для погашення зобов’язань.

Банкрутство фізичних та юридичних осіб: у чому відмінність?

Перш за все, у вартості проведення основних етапів банкрутства. Для відкриття провадження по юрособі потрібно виплатити велику суму, в той час, як для ФОП або фізичної особи ця сума вдвічі менша. Є й інші відмінності, наприклад в термінах завершення процедури банкрутства. Наприклад, мінімальний термін для обох категорій приблизно дорівнює, але за іпотечними кредитами фізосіб він може досягати 15 років, що для підприємства неприпустимо за законом.

Скільки коштує організація банкрутства підприємства?

В цілому, все залежить тільки від ваших активів і поточної ситуації із заборгованістю. Але якщо брати середні значення, то сума для банкрутства юр. особи складається з наступних витрат:

 • Оплата обов’язкових платежів. Це заробітна плата арбітражного керуючого, судові витрати, оплата за послуги апеляції або касації при необхідності.
 • Оплата за послуги експертів з оцінки майна, незалежних аудиторів, охоронних компаній, за організацію торгів або проведення угод купівлі-продажу. І тут сума вже може варіюватися.
 • Безпосередні виплати кредиторам після реалізації ваших активів.
 • Оплата послуги юристів. І ось на цьому пункті ви можете добре заощадити, якщо довірите ведення основних етапів банкрутства нашим консультантам.

Основні етапи процедури банкрутства, які вони?

Стандартний алгоритм буде наступним:

 • Консультація з юристом, який проаналізує ситуацію, що склалася у вашій компанії, збере потрібний пакет документів і ініціює запуск процесу визнання вас банкрутом.
 • Складання позовної заяви до Господарського суду і подача документів.
 • Повідомлення засобів масової інформації про те, що процедура у вашому відношенні розпочата.
 • На підставі судового рішення призначення арбітражного керуючого.
 • Інвентаризація активів підприємства-банкрута.
 • Організація торгів або пошук покупців на майно боржника.
 • Ліквідація банківських рахунків збанкрутілого підприємства.
 • Подача документів на виключення з ЄДР компанії, що розорилася.
 • Передача документів в архів.

Також, якщо ви хочете тільки відстрочити виплати кредиторам і зберегти свою фірму на плаву, можлива процедура санації – тобто, реструктуризації боргів для подальшого погашення за зобов’язаннями і подальшої роботи.

Наші фахівці допоможуть вам вибрати вірну стратегію і нададуть повний супровід процедури банкрутства за будь-яким сценарієм. Ми діємо виключно у ваших інтересах!

Зв'язатися з нами

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами

Консультація

Замовити послугу