Непрозора звітність ФОПів та громадських організацій має бути покарана!

Юридичний та фінансовий консалтинг > Новини > Непрозора звітність ФОПів та громадських організацій має бути покарана!
Прометей Консалтинг

Непрозора звітність ФОПів.

Звітність ФОПів та громадських організацій. Владою України зареєстровано законопроект, що стосується публічної фінансової звітності ТОВ і ФОПів, які є акцепторами.

Тепер вони, тобто реципієнти, зобов’язані вести всенародну звітність.

Це передає Эспрессо.TV, посилаючись на тіло самого законопроекту. Дотримуючись правил законопроекту, необхідно громадським об’єднанням, які заробляють загалом за 365(6) днів більше ніж триста прожиткових мінімумів, публічно, на своєму власному сайті, а також на інтернет ресурсі ДФС звітувати про свою діяльність. Проводити цю, так звану, операцію необхідно до першого квітня.

У разі невиконання приписів законопроекту пропонується карати ТОВ шляхом виключення його спеціальним державним органом зі списку установ, які є неприбутковими. Таким чином, ТОВ негайно потрапить в списки організацій, які платять податок на прибуток.

Даний законопроект має в собі ще один аспект, який націлений на категорію ФОПів-акцепторів, що мають приплив грошових коштів від донорів міжнародників. Пропонується таким ФОПам теж вести прозору звітність, а точніше вказувати в окремому додатку до Податкової декларації обсяг отриманих коштів від конкретно поданого донора. У цьому додатку також повинні бути вказані і треті особи, яким були проведені виплати, разова передача яких становить більше, ніж три прожиткових мінімуми, плюс суми витрат, що йдуть їм на руку.

Примітно, що цей додаток в обов’язковому порядку має бути оприлюднений на офіційному інтернет ресурсі ДФС.

У разі, якщо ТОВ або ФОП не надав такого роду додаток, або ж спотворив достовірну інформацію, передбачається переведення такої організації до ряду груп, які є платниками ЄП. Винному, до того ж, пропонується приписувати сплату й інших податків, і зборів.

У поясненні мети таких законопроектів зазначено, що вони повинні служити на благо впровадження максимально прозорої діяльності ТОВ і звітності по ній же.

Е-декларування антикорупційних активістів українською владою скасовано за пропозицією президента.

Консультація

Замовити послугу