Як офіційно оформитися платником ПДВ?

Юридичний та фінансовий консалтинг > Статті > Оформитися платником ПДВ. Як офіційно оформитися платником ПДВ?
Прометей Консалтинг

Оформитися платником ПДВ.

Той, хто ПДВ раніше не платив, через відсутність належних для оподаткування операцій, або ж їх малої кількості, що не дотягує до суми, встановленої Законом України, може добровільно здійснити офіційне оформлення себе, як платника ПДВ, тобто зареєструватися.

Українським законом зазначено, що вільна реєстрація особи, згодної платити податок на додану вартість, може бути проведена тільки в тому випадку, якщо за останні 365 днів обсяг операцій, що підлягають оподаткуванню не перевищував одного мільйона гривень.

Якщо офіційне оформлення платника податку на додану вартість Вам знадобилося, то реєстрація повинна починатися з надання до відповідного органу, що знаходиться за місцем вашого проживання, заяви за формою 1-ПДВ.

Варто врахувати, що заява має бути надана за двадцять днів до нового податкового періоду, який і буде вважатися початком вашого існування, як платника ПДВ. Саме з цього моменту суб’єкт, який здійснює оплату податку, може брати кредити і складати податкові накладні.

Куди можна подати заяву:

  • Якщо письмове звернення подається безпосередньо керівником або ж його представником, то такого роду документ може прийняти контролюючий орган, що знаходиться за місцем проживання суб’єкта, тобто платника.
  • Якщо ж платники податків уклали договір, який визнає дійсність електронних документів, то такого роду офіційне письмове звернення може бути прийнято в електронному вигляді.
  • У разі ж, якщо майбутній платник ПДВ тільки проходить державну реєстрацію, то в цьому випадку можна просто додати до документів, що подаються додаток.

Стати офіційним платником податків досить просто, якщо контролюючий держорган не знайде підстав, щоб відмовити в реєстрації. Після подання заяви протягом 3х днів вона обробляється та фіксується контролюючим органом у Реєстрі платників ПДВ:

  • День офіційного фіксування суб’єкта платником ПДВ може бути обраний ним та зазначений у заяві, після чого така особа матиме право вести контроль та облік податкових накладних.
  • Якщо бажаний день для початку роботи офіційним платником ПДВ не вказано, то починаючи з першого числа місяця, після закінчення двадцяти днів з моменту подачі заяви, він автоматично фіксується.

Для того, щоб отримати документальне підтвердження свого статусу платника податку, необхідно подати запит за місцем проживання за формою 1-3ВР. Після цього контролюючий орган зобов’язаний протягом двох днів надати вам виписку абсолютно безкоштовно.

Консультація

Замовити послугу