З 1 січня 2017 року скасовано спеціальний режим для аграріїв.

Юридичний та фінансовий консалтинг > Новини > З 1 січня 2017 року скасовано спеціальний режим для аграріїв.
Прометей Консалтинг

Спеціальний режим для аграріїв.

У 2016 році спеціальний режим податку на додану вартість для аграріїв з Нового року скасовано владою.

Це стало зрозуміло після виходу законопроекту №5132, який передбачає внесення змін до основного законодавчого акту України, що стосуються усунення дисбалансу бюджетних надходжень у 2017 році. Даний законопроект починає своє повномасштабне функціонування вже з 1 січня 2017 року.

Вирішальна боротьба з владою закінчилася поразкою аграріїв, які з 1 січня позбавляються багатомільярдних пільг з ПДВ. Дані пільги працювали до 1 січня 2016 року і користувалися ними великі агрохолдинги, спустошуючи казну, яка і без того мала трильйонний держборг.

Загальна ж система оподаткування, застосована в Новому році замість спеціального режиму, передбачає певний порядок розподілу грошової допомоги з бюджету для сільгоспвиробників. Цього, перш за все, вимагав Міжнародний валютний фонд, який є основним кредитором країни. Адже держава, яка має дефіцитний бюджет, не може дозволяти собі надавати пільги окремої сфери.

Співпраця з МВФ передбачає, що допомога при випуску продукції в сільському господарстві не повинна бути менше 1%. Це стосується дрібних і середніх господарств. Великі ж холдинги зможуть подбати про себе самостійно.
Проект держбюджету на 2017 рік встановлює, що з 2018 року дотації будуть розподілятися по сільськогосподарських товаровиробниках не перевищують ста п’ятдесяти млн гривень на рік на одну компанію.

Скасування спецрежиму здійснюється для того, щоб держава змогла утримати в стабільному стані макроекономічну і фінансову ситуації в країні.

Консультація

Замовити послугу