Реєструвати нерухомість в Україні тепер будуть по-іншому!

Юридичний та фінансовий консалтинг > Новини > Реєструвати нерухомість в Україні тепер будуть по-іншому!
Прометей Консалтинг

Реєструвати нерухомість в Україні. Свідоцтво про право на нерухомість тепер буде в електронному вигляді.

Нове правило реєстрації нерухомості в Україні почало діяти з 1 січня. Юристами ЮК “Astan Law”, був здійснений детальний розбір і аналіз цих нових положень, про які варто знати тим, хто має у своєму володінні нерухоме майно.

В першу чергу, вони акцентують увагу на тому, що документ, який свідчив про право володіння нерухомістю, тепер буде підтверджений за допомогою глобальної мережі Інтернет, тобто буде в електронному вигляді. Друге, на що слід звернути свій погляд – це те, що реєстрація нерухомого майна може бути проведена у нотаріуса в будь-який момент.

Той факт, що власники земельних ділянок або ж квартир не будуть тепер отримувати паперове свідоцтво про право власності, є ключовим. Підтверджувати те, що ви дійсно є власником тієї або ж іншої нерухомості, буде реєстратор права на нерухомість, який своє рішення занесе в електронний документ. При цьому, ваше право на володіння набуде чинності з того моменту, коли воно буде опубліковано на сторінці інтернет ресурсу Міністерства юстиції України. За бажанням, власник може отримати копію документа в друкованому вигляді, але при цьому, він не буде підписаний реєстратором і завірений його печаткою.

Сергій Котовенко, старший юрист ЮК “Astan Law”, зауважує, що такий стан є досить прогресивним, але для людей похилого віку не особливо зрозумілим.
У той же час, той факт, що переглянути реєстр можна тепер в будь-який момент за допомогою інтернету, є досить привабливим для зайнятої людини. Досить зручно просто відвідати сторінку в Інтернеті, не витративши при цьому зайвого часу, і відшукати потрібну інформацію про свою нерухомість, яка знаходиться в межах України. Для цього варто всього лише зареєструватися на сайті.

Старший юрист підкреслює, що можливість реєстрації нерухомості за допомогою нотаріуса, а так само проведення інших реєстраційних операцій, є дуже зручним моментом для сучасної людини. Котовенко, так само зауважив, що документи так само Подати можна і за допомогою центрів, які надають адміністративні послуги.
У нових порядках реєстрації нерухомості з’явився і такий корисний пункт, як можливість власника квартири або ж земельної ділянки оскаржити в Мін’юст і територіальних органах дії реєстратора.

Багатьох власників нерухомості турбує той факт, що їх право власності не матиме паперовий вигляд з мокрою печаткою і може підтверджуватися тільки електронним документом, адже великий ризик рейдерських атак. В цьому випадку, залишається лише сподіватися на те, що електронні бази даних мають високий ступінь безпеки і надійно захищені від шахраїв. Так чи інакше, власникам нерухомого майна є сенс переглядати періодично в реєстрі свої об’єкти власності і якщо їх ще немає в базі – вносити негайно,- такі рекомендації нашого юриста.

Консультація

Замовити послугу